Włosy farbowane – pielęgnacja

Powodów, dla których kobiety farbują włosy, jest co najmniej dziesiątki. Niektóre z pań chcą wyglądać młodziej, inne zwyczajnie potrzebują zmiany. Jeszcze inna grupa kobiet regularnie ukrywa siwe włosy pod warstwą świeżo położonej farby. Bez względu na powód, nic nie zmienia faktu, że o włosy po koloryzacji należy dbać ze szczególną starannością.

Jak pielęgnować włosy farbowane

Koloryzacja jest chyba najczęściej wykonywaną usługą w salonach fryzjerskich. Bez względu na rodzaj włosa, o każdą taflę należy dbać poprzez regularną pielęgnację zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Jednak ze względu na wysoce chemiczny skład większości farb, włosy narażone są na zniszczenia oraz liczne mikroubytki. To właśnie dlatego należy szczególnie zatroszczyć się o włosy po ich farbowaniu.

Co stanie się, jeśli będziesz używać dotychczasowych kosmetyków? Uzyskany u fryzjera kolor może szybko wyblaknąć, jeśli nie dostarczysz im odpowiedniej porcji witamin i minerałów. Używając kosmetyków do włosów normalnych możesz sprawić, że włosy staną się suche i matowe, a jedynym wyjściem okaże się ścięcie sporej długości pasm.

Blask i witalność w dedykowanych kosmetykach

Jeśli jeszcze nie wiesz jak pielęgnować włosy farbowane, kontynuuj lekturę niniejszego wpisu. Najważniejszy krok to przemyślane zakupy. Kosmetyki przeznaczone typowo do włosów farbowanych spełniają swoje zadanie o wiele skuteczniej niż preparaty do innego typu tafli.

Jeśli chcesz na dłużej zatrzymać nowo uzyskany odcień, spraw sobie szampon i odżywkę do włosów po koloryzacji. Dobrze, jeśli kosmetyki będą pochodzić z tej samej linii, wtedy poszczególne składniki będą się wzajemnie uzupełniać. Miej na uwadze, że szampony z silnymi detergentami szybciej wypłukują kolor. Najlepiej, jeśli sprawisz sobie produkt delikatnie myjący z dodatkiem oleju z kiełków pszenicy, owsa czy gliceryny.

Zastanawiając się nad odżywką do włosów rozważ taką, która ma w swoim składzie olej z awokado lub keratynę. Składniki te mocno nawilżają włosy oraz skórę głowy.

Szampon i odżywka to za mało

Każda kobieta o farbowanych włosach musi wiedzieć, że podstawowy zestaw, w składzie którego znajduje się szampon i odżywka, to niestety za mało, jeśli chodzi o pielęgnację tafli. Koloryzacja jest zabiegiem niszczącym włosy, zatem należy regularnie wspomagać się dodatkowymi produktami do pielęgnacji.

Twój kosmetyczny niezbędnik powinien zawierać także:

  • Maskę do włosów – działa podobnie jak odżywka, lecz o wiele głębiej wnika we włosy. Maska ma właściwości regenerujące, co zapewnia farbowanym włosom utrzymanie koloru oraz wysoki poziom nawilżenia. Maskę stosuje się raz na tydzień
  • Serum do włosów zniszczonych – produkt pierwszej potrzeby, gdy tylko zauważysz rozdwajające się końcówki. Serum wypełnia powstałe uszkodzenia, nie dopuszczając do powstawania kolejnych. Tego typu kosmetyk możesz aplikować na końcówki włosów po każdym myciu

Jeśli ten wpis okazał się przydatny lub chcesz podzielić się innymi sposobami pielęgnacji włosów po koloryzacji, zachęcamy do komentowania.

0 likes
Prev post: Nieznane ciekawostki o włosach – sprawdź je!Next post: Jak zapuścić cienkie włosy?

Related posts

Najnowsze wpisy
Najpopularniejsze wpisy
O mnie

o mnie

Cześć, jestem Aneta i witam Cię na moim blogu.
Publikuję tutaj artykuły związane z urodą :). Myślę, że będą one dla Ciebie bardzo, bardzo przydatne!