Nieznane ciekawostki o włosach – sprawdź je!

Nasz blog dedykowany jest wszystkim fankom pielęgnacji włosów, które równie uważnie jak my śledzą wszelkie nowinki kosmetyczne, tricki i porady dotyczące pięknych pasm.

Tym razem z wielką przyjemnością prezentujemy ci ciekawostki o włosach, które mogą spowodować niemałe zdziwienie, a nawet przyprawić o lekki zawrót głowy. Poznaj poniższe fakty i zaskocz wiedzą swoją fryzjerkę. Miłej lektury!

 1. Najbujniejsze włosy mają osoby o blond odcieniu. Ilość włosów u blondynów sięga nawet 146 tysięcy. To nieporównywalnie więcej, jeśli spojrzeć na szatynów – około 100 tysięcy, oraz osób o rudych włosach – niecałe 86 tysięcy.
 2. Spośród wszystkich osób o rudych włosach na całym świecie, jedynie jeden procent z nich posiada naturalny odcień. Gdy zaś mowa o kolorze blond, liczba ta wynosi zaledwie 2 procenty.
 3. Włosy wydłużają się każdego dnia o 0,35 milimetra.
 4. Jak głoszą najnowsze badania, włosy mogą występować nawet w 50 różnych odcieniach. Naukowcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, zatem możliwe, że paleta barw z czasem ulegnie zwiększeniu.
 5. Według najnowszych doniesień wnioskować można, że pojedynczy włos jest w stanie udźwignąć ciężar o wadze nawet do 100 gramów.
 6. W Polsce i na świecie często organizowane są akcje, z których zysk przekazywany jest na cele dobroczynne. Jeśli chodzi o włosy, rekordową kwotę zebrały kiedyś włosy Elvisa Presleya, które sprzedano za 115 tysięcy dolarów.
 7. Pojedynczy włos w niemal 80 procentach składa się z keratyny. Pozostałe składniki to woda (stanowiąca około 10-15 procent składu), a także lipidy, minerały i pigment.
 8. Największą długość włosów stwierdzono kiedyś u pewnej kobiety, która zapuściła włosy aż do 5,6 metra. Niestety wynik ten został przyćmiony przez pewnego mężczyznę, który wytrwałe zapuszczał włosy do długości 6,8 metra.
 9. Zdrowe włosy tuż po umyciu mogą rozciągać się nawet do 30 procent.
 10. Każdego dnia z głowy wypada średnio od 40 do nawet 150 włosów. Jest to całkowicie naturalne i nie należy obawiać się, że za kilka tygodni na głowie zostanie licha tafla.
 11. Farbowanie włosów nie było zbyt popularne jeszcze kilka dekad temu. W latach 50-tych zabiegom koloryzacji poddawało się jedynie 7 procent Amerykanek. Dziś ponad 7 na 10 pań korzysta z tego typu zabiegów na włosy w salonach fryzjerskich.
 12. Ciało człowieka prawie całkowicie pokrywają włosy. Jedyne części ciała pozbawione mieszków włosowych to skóra stóp na podeszwie, błon śluzowe ust oraz wewnętrzne strony dłoni.
 13. Wcale nie jest tak trudno o siwe włosy. Pojawiają się one po około 2 tygodniach od chwili przeżycia silnego stresu lub doznania szoku.
 14. W starożytnej Grecji panowało wierzenie, że kobieta o ognistej barwie tafli wcielała się w wampira po swojej śmierci.
 15. Włos stanowi jeden z najczęstszych dowodów w sprawach sądowych.

Powyższe ciekawostki o włosach to tylko garść spośród wielu informacji, które są równie ciekawe, co przerażające. Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących danych, śmiało podziel się nimi w komentarzu.

0 likes
Prev post: Pielęgnacja rozjaśnianych włosówNext post: Włosy farbowane – pielęgnacja

Related posts

Najnowsze wpisy
Najpopularniejsze wpisy
O mnie

o mnie

Cześć, jestem Aneta i witam Cię na moim blogu.
Publikuję tutaj artykuły związane z urodą :). Myślę, że będą one dla Ciebie bardzo, bardzo przydatne!